Yhteystiedot

Ermatiko OÜ on vuonna 1993 perustettu virolainen perheyritys. Kolmijäsenisestä perheyrityksestä on tullut merkittävä kilpailija pehmeiden huonekalujen valmistajien joukossa.

Yrityksen perustajat olivat toimineet pehmeiden huonekalujen valmistamisen parissa jo ennen Ermatikoa, ja kokemusta huonekaluteollisuudesta on kertynyt yli 50 vuotta.

Ermatikon huonekalut ovat edenneet 1990-luvun lopusta Skandinavian, Venäjän, Latvian, Saksan ja Hollannin markkinoille. Nykyisin meillä on yli 400 jälleenmyyjää niin Skandinaviassa kuin Euroopassakin ja suurin osa tuotannostamme viedään ulkomaille.

Ermatikolla työskentelee lähes 65 henkilöä, tuotantotilaa on kahdessa tehtaassamme yhteensä yli 7000 m². Yksi tehtaista sijaitsee Tallinnan lähellä, toinen Etelä-Virossa, mikä mahdollistaa logistisesti joustavien ratkaisujen tarjoamisen.

Olemme pitkäaikainen ja luotettava kumppani sijoittamalla jatkuvasti omiin tuotantotiloihimme ja laitteisiimme. Valitsemme tavarantoimittajamme huolella ja kiinnitämme huomiota käytettäviin materiaaleihin, jotta tuotteiden laatu ei kärsisi.

Olemme avoimia yhteistyölle myös eri suunnittelijoiden kanssa. Jos jollakin merkittävistä asiakkaistamme on oma varma idea ja näkemys, valitsemme muotoilun asiakkaan toiveiden mukaan.

Lähestymme asiakkaitamme mahdollisimman yksilöllisesti ja löydämme itse tarvittaessa myös kuljetusratkaisut. Jos voimme jotenkin helpottaa asiakkaan elämää, sen me myös teemme.

Myyntijohtajat

Kai TasaMyyntijohtaja / asiakasvastaava

Telefon: +372 6055 262Faks: +372 605 5266e-post: kai@ermatiko.ee

Aivar FriedrichsonKehitysjohtaja

Telefon: +372 6055 260Faks: +372 605 5266e-post: aivar@ermatiko.ee

Katre KorbToimistoassistentti

Telefon: +372 6055 267Faks: +372 605 5266e-post: katre@ermatiko.ee

Hallitus

Erki KonsaToimitusjohtaja / hallituksen jäsen

Telefon: +372 6055 263Faks: +372 605 5266e-post: Erki@ermatiko.ee

Merike KonsaOstopäällikkö / hallituksen jäsen

Telefon: +372 6055 265Faks: +372 605 5266e-post: Merike@ermatiko.ee

Aimi MurumäePääkirjanpitäjä / hallituksen jäsen

Telefon: +372 6055 264Faks: +372 605 5266e-post: Aimi@ermatiko.ee

Vähittäiskauppa

VähittäiskauppaPärnu mnt 186, Tallinn

Telefon: +372 6032121Faks: e-post: sohvaoutlet@ermatiko.ee

Hallinto

Tarvi KuusikHallintopäällikkö / ostopäällikkö

Telefon: +372 6055 261Faks: +372 605 5266e-post: tarvi@ermatiko.ee

Valmistus ja toimisto

Avoinna arkisin 8.00 – 16.00

Tööstuse 13, Laabin kylä, Harkun kunta, 76922 Harjumaa, Viro
Sähköposti: mail@ermatiko.ee
Internet: http://www.ermatiko.ee
Puhelin: +372 6055 265; +372 6055 262
Faxi: +372 6055 266

Avoinna ma-pe 10-19; la 10-16
Pärnu mnt. 186
puhelin: 603 2121
sähköposti: sohvaoutlet@ermatiko.ee

Puhelin: +372 782 0112

Tuotekehitys